ده چیزی که باید در هر پیاده روی بردارید

کفش مناسب

برای یک پیاده‌وری طولانی استفاده از کفش مخصوص پیاده‌روی ضروریست. با آنها می‌توانید مسافت‌های طولانی را با وجود مسیرهای سخت و بار سنگین راحت تر طی کنید.

1. نقشه و قطب نما GPS2.

نقشه و قطب نما نه تنها به شما می‌گوید که کجا هستید و تا چه اندازه باید بروید، بلکه می‌تواند به شما در یافتن تصادفی کمپینگ، آب و مسیر خروج اضطراری کمک کند. بااینکه داشتن GPS  بسیار مفید است، همیشه یک نقشه و قطب نما را به عنوان پشتیبان همراه خود داشته باشید.

3. آب اضافی و راهی برای شستشو

 بدون آب کافی، عضلات و اندام‌های بدن به سادگی نمی‌توانند عمل کنند. مصرف آب کم نه تنها شما را تشنه می‌کند، بلکه احتمال ابتلاع به هیپوترمی و ارتفاع‌زدگی را افزایش می‌دهد.

4. موادغذایی اضافی

موادغذایی اضافی به حفظ انرژی و روحیه کمک می‌کند.

5. تجهیزات بارانی و لباس اضافی

 از آنجا که پیش‌بینی هواشناسی همیشه درست نیست، داشتن چند لایه لباس اضافی به شما این امکان را می‌دهد تا با تغییر سطح آب و هوا دمای مورد نیاز خود را تنظیم کنید. دو قانون را همواره به یاد داشته‌باشید: لباسی از جنس پنبه بپوشید (از رطوبت پوست به هنگام عرق کردن جلوگیری می‌کند.) و همیشه کلاه همراه خود داشته‌باشید.

6. موارد ایمنی (آتش، نور و سوت)

 گرمای حاصل از آتش و نوشیدنی داغ می‌تواند به جلوگیری از هیپوترمی کمک کند. اگر گم شدید، روشن کردن آتش یک روش عالی برای کمک به شماست؛ همچنین می‌توانید از سوت استفاده کنید که به مراتب از صدای شما موثرتر است( بدین صورت که سه بار پشت سرهم و کوتاه سوت بزنید). قدم بعدی استفاده از یک چراغ قوه و یک هدلامپ برای دیدن نقشه و مسیری است که در آن درحال حرکت هستید.

7. کیت کمک‌های اولیه

اثربخشی خود را با دانش دو برابر کنید: بهتر است دوره کمک‌های اولیه را زیرنظر صلیب سرخ فرابگیرید و جعبه کمک‌های اولیه را همیشه همراه خود نگه دارید.

8. چاقو یا ابزار چند منظوره

 اینها شما را قادر می‌سازد تا نوارهای پارچه‌ای را متناسب با باند ببرید، شاخه‌های کوچک را از جلوی مسیرتان بردارید، عینک‌های شکسته را تعمیر کنید و تعمیرات زیادی بر روی لوازم خراب انجام دهید.

9. عینک آفتابی و کرم‌های ضد آفتاب

خصوصا در ارتفاع و بالای کوه، زمانی که ترکیبی از آفتاب و برف وجود دارد استفاده از عینک آفتابی ضروریست.  همچنین برای محافظت از پوست و جلوگیری از آفتاب سوختگی به کرم‌های ضدآفتاب نیاز خواهیدداشت.

10. کوله‌پشتی

شما می‌خواهید چیزها را راحت حمل کنید؛ کوله‌پشتی‌ها بسیار هوشمندانه طراحی شده‌اند به طوری که به راحتی می‌توانید چیزها را درون آن جای داده و با خیال راحت حمل کنید. همچنین ملزومات را در بسته‌های مشخص نگه‌دارید و همیشه آماده باشید که با خیال راحت به سفر بروید!  در نهایت برای حفظ زیبایی مسیرهایی که دوست دارید برای نسل آینده، بهتراست تعدادی کسیه زباله همراه داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *