20 نکته ضروری که قبل از پیاده‌روی باید بدانید!

نکاتی برای پیاده روی

اگر از پیاده‌روی در جنگل لذت می‌برید ما اینجا به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید یک پیاده‌روی عالی داشته‌باشید:

بهتراست تنهایی به پیاده‌روی نروید، به ویژه در مسیرهای طولانی. اگر به تنهایی مسافرت می‌کنید برنامه سفر خود را به دوستانتان اطلاع دهید؛ اینکه چه زمانی می‌روید، کجا می‌روید و چه زمانی بازخواهید گشت. بدین‌ترتیب درصورت نیاز دوستانتان می‌توانند به کمک شما بیایند.

همیشه نگاهی به پیش‌بینی وضعیت آب و هوای زمان حرکت خود بیاندازید. لباس گرم و قابل تعویض بپوشید. لباس‌های آستین بلند و از جنس پنبه بپوشید. آنها بهترین انتخاب هستند؛ زیرا گرم هستند و همچنین با جذب عرق بدن رطوبت را از پوست دور کرده و به اصطلاح پوست نفس می‌کشد.

همیشه قبل از تشنگی آب بنوشید . یک قاعده خوب: برای هر دو ساعت یا یک کیلومتر پیاده‌روی نیم لیتر آب و حدود یک کیلوگرم غذا در روز نیاز است. همچنین اطمینان حاصل کنید که تنقلات شما با کربوهیدرات و نمک پر شده‌است. کربوهیدرات به شما انرژی می‌دهد و که نمک‌ها الکترولیت‌ها را درتعادل نگه می‌دارند. مخلوتی از پروتئین‌ها، آجیل و میوه‌های خشک شده هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

هرگز نباید با معده خالی بمانید. اطمینان حاصل کنید که قبل، در طول و بعد از پیاده روی خود خواراکی میل کنید.

رفتار شما نشانه شخصیت شماست. به یاد داشته‌باشید هنگامی که با دیگر مسافرین در یک مسیر باریک  مواجه می‌شوید، فردی که به سراشیبی می‌رود باید متوقف شود تا مسافرانی که به سمت بالا می‌روند، عبور کنند.

دستورالعمل “ترک محل بدون ردیابی” بدین معنا است که همیشه همه زباله‌ها را با خود ببرید – حتی چیزهای طبیعی مانند هسته‌های سیب و پوست پرتقال.

یک کوله‌پشتی سبک و با کیفیت که متناسب با استایل و نوع بدن شماست خریداری کنید. یک کوله‌پشتی فوق سبک برای پیاده‌روی‌های طولانی انتخاب کنید. برای جلوگیری از درد پشت، وزن کوله‌پشتی خود را روی ناحیه کمر و نه شانه‌ها، قراردهید. همچنین کوله‌پشتی خود را سبک نگه‌دارید. آب و مواد غذایی باید سنگین‌ترین اقلامی باشد که درون آن قرار می‌دهید.

در طول راه، ممکن است نیاز به تامین آب و پرکردن دوباره بطری آب داشته باشید بنابراین بدانید که از کجا آب پیدا کنید و آن را در نقشه خود مشخص کنید.

راه‌های رسیدن به مقصد را مشخص کنید. برای این کار احتمالا به نقشه و قطب‌نما نیاز خواهیدداشت.

اگر یک دوست چهارپا دارید، بررسی کنید که آیا سگ‌ها مجاز به حرکت در مسیر موردنظر شما هستند یا خیر. در همه جا قوانین مختلفی در مورد حیوانات وجود دارد.

شما مسئول ایمنی خودتان هستید. پس در مسیر پیاده‌روی بمانید و کلید میانبر را انتخاب نکنید.

توانایی‌های خود را بشناسید. در ابتدا محتاط باشید. ارتفاع، سختی مسیر کوهنوردی و گرما می‌تواند به سرعت افزایش یافته و بسیار دشوار شود.

وقتی در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌روی هستید، شرایط پزشکی خود را در نظر داشته‌باشید. مشکلات زانو و کمر، بیماری‌های قلبی، دیابت، آسم و سایر مشکلات پزشکی می‌تواند با اعمال فشار و تغییر آب و هوا شدید شدت یابد.

زمانی که در مسیر شیب‌دار به سمت پایین راه می‌روید، به صورت زیکزاک حرکت کرده و از قطب‌های مسیر حرکت کنید تا فشار را از زانوها و ران‌های خود بردارید.

چکمه‌های پیاده‌روی همیشه به کفش‌های ورزشی ترجیح داده می‌شود، اما از چند روز قبل آنها را بپوشید تا اطمینان حاصل کنید که پاهای شما تاول نمی‌زنند.

عینک‌های آفتابی، کرم‌های ضدآفتاب، اسپری‌های حشره‌کش متناسب با محل سفرتان و یک کیت کمک‌های اولیه را همیشه همراه خود داشته‌باشید.

جایی که سریع راه می‌روید می‌توانید صحبت کنید. همچنین زمان استراحت خود را معین کنید.

برنامه‌ریزی برای امدادرسانی؛ بگذارید دوستانتان بدانند که شما در امنیت هستید، شماره 115 را به یاد           داشته‌باشید و در صورت لزوم برای امدادرسانی تماس بگیرید.

اگر در تاریکی پیاده روی می‌کنید، یک چراغ قوه با باتری‌های اضافی یا یک چراغ جلو همراه خود داشته‌باشید.

قدم بعدی برنامه ریزی برای پایان دادن به صعود خود قبل از تمام شدن تعطیلات است.

https://www.cosmopolitan.com/health-fitness/news/a39515/things-you-need-to-know-before-you-go-hiking/

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *