کوچ‌سرفینگ تبادل فرهنگ و اقامت رایگان در سراسر جهان

کوچسرفینگ

سفر با کوچ‌سرفینگ بسیار کمتر از حداقل بوجه‌ای‌ست که برای سفر در نظر گرفته‌اید. اگر تا به حالا از آن استفاده نکردید، آن را امتحان کنید. ولی با وجود بیش از 12 میلیون عضو در سرار جهان به نظر می‌رسد، احتمالا هنوز خیلی از مسافران تجارب ارزشمند و مزایای کاهش هزینه‌ها که توسط کوچ سرفینگ ارائه می‌شود را از دست می‌دهند.در این مطلب قصد داریم وب‌سایت کوچ‌سرفینگ را به صورت خلاصه به شما معرفی کنیم. با ما در دوردست همراه باشید.

کوچ‌سرفینگ چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

کوچ‌سرفینگ دارای مهمان و میزبان است. شما می‌توانید یکی از آنها یا هردو باشید. میزبان اتاق، کاناپه، حمام و … را ارائه می‌دهد. البته این در مورد هر میزبان متفاوت است. آنها بر روی پروفایل خودشان نشان می‌دهند که چه نوع فضایی را در اختیار مهمان قرار خواهند داد. اینکه آیا یک فضای مشترک است یا خصوصی. مهمان‌ها به طور مستقیم به میزبان‌ها درخواست می‌دهند و یا بر روی صفحه خود اعلام می‌کنند که به دنبال مکانی برای اقامت هستند. موضوع مهم این است که محل اقامت همیشه رایگان است.

فرض کنید یک شب میزبان شما پیام میده که ساعت 18:00 در کلیسای مرکزی شما را ملاقات می‌کند، بنابراین شما می‌توانید یک نوشیدنی بگیرید و در میان جاذبه‌های گردشگری و کوچه‌های شهر قدم بزنید. میزبانتان شما را به یک رستوران محلی می‌برد که منو آن روی تخته سیاه کنار خیابان نوشته شده‌است. بعد از آن، شما به یک پیاده روی شبانه دیگر برای گرفتن عکس و صرفه نوشیدنی قبل از رفتن به خانه دعوت می‌شوید.

2 اصل مهم کوچ‌سرفینگ

یکی از اصول اساسی کوچ سرفینگ این است که می‌گوید: هدیه ببرید، برای میزبان خود شام بپزید یا یک شراب یا آبجو ببرید. این باعث می‌شود که مهمان بهتری باشید.

دیگر اصل اساسی در مورد تبادل فرهنگی‌ست. کوچ‌سرفینگ بیش از صرفه جویی در یک کاناپه یا تخت اضافی در اتاق مهمان است. هدف اصلی آنها کمک به تبادل فرهنگی و مهمان نوازی بین دو نفر (یا بیشتر) است. مردم بومی را بشناسید. با آنها صحبت کنید؛ کلمه‌هایی از زبان‌های محلی بیاموزید، جاذبه‌های غیر توریستی (مکان‌های بکر و کمتر شناخته شده) هر منطقه را پیدا کنید و از غذای محلی لذت ببرید. بله همه‌ی اینها ممکن است وقتی کوچ سرفینگ باشد!

شعار وب‌سایت آنها این است:”ماموریت ما ساده است: ساختن تجربیات الهام بخش“.

همچنین شما می‌توانید برای دیدار با مردم برای صرفه نوشیدنی یا فقط یک چت دوستانه وارد سایت شوید. می‌توانید در شهری که زندگی می‌کنید جلسات ماهانه برای کتاب‌خوانی، بازی یا صرفه نوشیدنی راه بیاندازید. صفحات فعالی هم وجود دارد که می‌توانید در آنها به اجتماعات محلی بپیوندید.

همچنین گروه‌هایی برای مسافرت ارزان به کشورهایی مانند ویتنام یا شهر پاریس ،و یا آنچه که شما باید در مورد باشگاه‌های زیرزمینی در برلین بدانید، وجود دارد.

همین امروز ثبت نام کنید.

همه چیزی که باید انجام دهید این است که از طریق مرورگر خود به Couchsurfing.org  وارد شوید. بر روی دکمه نارنجی در بالای صفحه که «ثبت نام» است کلیک کنید. اما صبر کنید! یک راه درست و راه اشتباه برای شروع کوچ سرفینگ وجود دارد و بسیاری از مردم اغلب راه اشتباه را پیش می‌گیرند؛ این بدان معناست که پروفایل آنها خالی‌ست. یک تصویر اضافه کنید، درباره خودتان بنویسید، علایق و سرگرمی‌هایتان، به چه کشورهایی تا به حال سفر کردید، چرا کوچ سرفینگ را انتخاب کردید و … .

می خواهید در کوچ سرفینگ جذاب باشید؟

خوب، حالا شما می‌دانید couchsurfing چیست. در آن ثبت نام کنید تا بیشتر از آن استفاده کنید! ما به شما یک راهنما برای تبدیل شدن به کوچ سرفر موفق را می‌دهیم، و کاملا شبیه خود کوچ سرفینگ رایگان! شاید تنها نکته منفی که در مورد سایت کوچ‌سرفینگ بتوان گفت این است که، به این دلیل اقامت رایگانی که فراهم می‌کند و هر کسی می‌تواند آنجا ثبت نام کند، تعداد زیادی از اعضا هیچ نظری ندارند که چگونه می‌شود یک مهمان خوب بود یا هر آنچه که در ارتباط با میزبان و مهمان می‌توان گفت. آنها فقط می‌خواهند مجانی سفر کنند.

اگر شما  CS جدید هستید یا اگر تعداد درخواست‌های خود را به میزبان ارسال کرده و به طور معمول پاسخ‌های منفی دریافت می‌کنید در روز‌های آتی همراه دوردست باشید. هرآنچه برای موفقیت در کوچ‌سرفینگ مهم است از اهمیت یک پروفایل خوب، چگونه می توان به درخواست مهمان شدن دیگران پاسخ مثبت داد،پیدا کردن میزبان با علایق مشابه و خیلی بیشتر از اینها را با شما درمیان بگذاریم. در پایان، لطفا شما عزیزانی که از طریق کوچ‌سرفینگ سفر کردید برامون کامنت بزارید تجربیات خودتون رو به ما بگید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *