گیاهان مزرعه- شماره 1: کاشت بذرهای لیلکی و اقاقیا

کاشت بذر لیلکی

درسته که خیلی کارها اولش با اصرارهای علی شروع می شه ولی بعضا پیش میاد که بعدش من عاشقشون می‌شم! مثل همین کاشت بذرهای لیلکی و اقاقیا که هر روز با دیدن بزرگ شدنشون سلول سلول تنم از دیدنشون ذوق می‌کنه!

پروژه کاشت لیلکی‌ها و اقاقیا (همینطور گیاهانی که به مرور براتون میگیم) طی تحقیقاتی که نسبتا طولانی با علی انجام دادیم شروع شدن. همه درختان و گیاهایی که در ادامه مجموعه مقالات (مزرعه ما) بهتون معرفی می‌کنیم به دلایلی انتخاب شدن تا هر کدوم به نحوی به غنای خاک و رشد گیاهای دیگه به صورت مستقیم و غیر مستقیم کمک کنن. مثلا سه گیاه لیلکی ایرانی، لیلکی آمریکایی و اقاقیا ابلغ که امروز میخوام از نحوه جوانه زنی بذرها و کاشتشون براتون بگم، جزو گیاهان تثبیت کننده نیتروژن هستن(نیتروژن یکی از مواد مغزی در خاک و یک عنصر بسیار مهم برای رشد گیاهان به شمار میره)

اینها گیاهان غیر مثمر هستن. البته نه کاملا غیرمثمر چراکه برگ‌های اونها به عنوان غذای دام و طیور استفاده میشه و گل‌ها و حتی لوبیاهای اونها خوراکی هستن. این درختا علاوه بر اینکه تثبیت کننده نیتروژن هستن تحمل شوری بالایی دارن و در خاک ضعیف هم به خوبی می‌تونن رشد کنن. بنابراین گزینه‌های ایده‌آلی برای باغ ما( با توجه به شرایط خاص آبی و خاکی که داره) به حساب میان. همچنین اونها به سرمای زیاد هم مقاوم هستن. از طرفی گلده زیادشون باعث جذب زنبورهای عسل میشه. این درواقع یکی از قدم‌های اولیه برای رو پا کردن باغمون !به حساب میاد، هرچند بذر همه اینهارو از توی پارک و خیابون جمع کردیم

من  قصد دارم این تجربه رو باهاتون به اشتراک بزارم تا اگه شما هم دوست داشتین انجامش .بدین و مثل من ازش لذت ببرین! پس تا پایان این مطلب با من همراه باشید

  • نحوه کاشت بذرهای لیلکی و اقاقیا

امروز که دارم این مطلب رو می‌نویسم درست یک ماه از کاشتنشون و در واقع جونه زدنشون می‌گذره و کم کم باید ببرمشون توی گلدون 2-3 لیتری تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ بشن و آمادگی لازم برای رفتن به خونه اصلیشونو پیدا کنن.

  1. لیلکی ایرانیCaspian Locust (Gleditsia caspica – Desf.)
  2. لیلکی آمریکاییHoney locust (Gleditsia triacanthos)
  3. اقاقیا ابلغBlack Locust (Robinia pseudoacacia – L)

اول با تیغ خراش‌های کوچیکی روی هر کدوم( 2-3 )خراش ایجاد کردم، اونهارو توی ظرف گذاشتم و بعد روی اونها آب جوش(نه در حالت قل قل، چند دقیقه بعد از اون) ریختم.

 بعد روی ظرف‌ها درپوش گذاشتم و برای 24 ساعت توی آب جوش نگهشون داشتم. توی این مرحله بذرها باد می‌کنن و تعدادی هم روی آب میمونن که اونها معمولا بذرهای به اصطلاح پوک هستن.

 

بعد از این مرحله باید بذرها توی یه پارچه خیس بگذاریم. به این صورت که یک سینی کوچیک رو انتخاب کنید. یه پارچه به اندازه دو برابر سینی بردارید و کاملا خیسش کنید. نصف پارچه رو روی سینی پهن کنید. بذرهارو روی اون پخش کنید و لایه دوم رو روی اونها بکشید.

اینجا چند نکته مهم وجود داره:

  1. حواستون باشه که پارچه خشک نشه؛ یعنی مدام باید پارچه رو چک کنید که مرطوب باشه، اگه شاغل هستید یا به هر دلیل فرصت سرکشی و آب دهی مدام رو ندارید سینی بذرهارو توی یه پلاستیک بگذارین، این باعث میشه که رطوبتش برای مدت زمان بیشتری حفظ بشه.
  2. حتما حتما از پارچه تمیز استفاده کنید. در صورت امکان پارچه رو با وایتکس،که یک ضدعفونی کننده قوی هست از قبل بشورید. اشتباه من این بود که وقتی برای دومین بار بذرهارو برای جوانه زنی توی پارچه ریختم به این نکته توجه نکردم و جونه‌هام قارچ زدن.

معمولا بعد از 24 ساعت جوانه زنی بذرها شوع میشه و هر روز می‌تونید یک تعداد از اونها رو به خاک منتقل کنید. برای انتقال جوانه‌ها به خاک هم به ترتیب زیر عمل کنید:

گلدون‌های کوچیک انتخاب کنید.

از خاک سبک ترجیحا ترکیبی از کوکوپیت، پرلیت و مقدار کمی خاک باغچه استفاده کنید.

بعد از پر کردن گلدان‌ها با خاک، گلدان‌ها رو آب بدین تا خاکشون خیس بشه. بعد با ته مداد یا هر وسیله میله‌ای کوچیک (من از چوب چینی استفاده کردم!) برای ایجاد یک حفره کوچک به عمق حدود نیم سانت استفاده کنید.

بذر رو از قسمتی که جوانه رشد کرده به آرومی داخل حفره بگذارید. برای این کار استفاده از پنس یا موچین گزینه خوبیه (چون جوانه‌ها بسیار ظریف هستن و با دست برداشتنشون ممکنه بهشون آسیب بزنه) و بعد مقدار خیلی کمی (چند میلی‌متر) خاک روی اونها بریزید.

مرحله آخر آب دادن گلدان‌ها با اسپری هست. دقت کنید که اگه آب رو مستقیم (با لیوان یا …) بریزید، خاک از روی بذر شسته میشه پس حتما از اسپری استفاده کنید.

 حالا گلدون ها رو در محلی که نور کافی داشته باشن قرار بدین و روزی یک بار با اسپری اونها رو آبیاری کنید.

2 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *